Rozmiar: 60361 bajtówUWAGA!!
Najbliższy dyżur
komisij lekarskiej
:
  10 marca 2016
czwartek 14.30
pokój 2.12


rok akademicki 2015/2016

zapisy: osobiście lub telefonicznie 41 349 6820Masz pytanie do prowadzącego zajęcia WF napisz


Wybierz WF
przez Wirtualną Uczelnię


Od roku akademickiego 2013/2014 studenci sami wybierają grupę WF, a tym samym formę i termin zajęć, na które  chcą uczęszczać

/1/  /2/  /3/  /4/ /5/  /6/  /7/
 Informacja dla studentów studiów stacjonarnych
pierwszego i drugiego stopnia
nt. logowania się na przedmioty WF
w roku akademickim 2016/2017


Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK (SWFiS) informuje, że w roku akademickim 2016/2017 obowiązuje zasada dokonywania wyboru grupy WF przez Wirtualną Uczelnię (WU).
Nieodpłatne zajęcia ruchowe

Od roku akademickiego 2016/17 Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dla wszystkich studentów studiów stacjonarnych z kierunków Lekarskiego, Pielęgniarstwa i Położnictwa organizować będzie nieodpłatne zajęcia ruchowe. Wystarczy wpisać się na listę. Prześlij do nas wiadomość na adres swf@ujk.edu.pl - w tytule wpisując "Nieodpłatne zajęcia ruchowe" a w treści swoje imię, nazwisko i kierunek studiów.

Szczegółowa oferta dostępna będzie we wrześniu.
Egzamin sprawnościowy na kierunek WF


W dniu 19 września 2016 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 rozpocznie się egzamin sprawnościowy na kierunek wychowanie fizyczne studia stacjonarne i niestacjonarne. Komisja egzaminacyjna oceniać będzie elementy techniczne z gimnastyki (obowiązkowo) oraz dwóch dowolnie wybranych dyscyplin (piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka, piłka nożna). 
więcej
Kierunek Wychowanie Fizyczne - egzamin

W dniu 12 lipca odbył się w hali sportowej Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK egzamin praktyczny kandydatów na studia stacjonarne na kierunek wychowanie fizyczne. Dwa dni później sprawdzali się kandydaci na studia niestacjonarne.
więcej
Rajd Gwiazdzisty UJK 2016

Sobota, 4 czerwiec 2016, wymarzona pogoda i 350 uczestników XVIII Rajdu Gwiaździstego UJK w Kielcach. Z pięciu miejscowości w kierunku Ciekot ruszyli pracownicy i studenci kieleckiej uczelni pod przewodnictwem nauczycieli akademickich Studium Wychowania Fizycznego i Sportu z fachową pomocą Pana Dariusza Zmorzyńskiego, przodownika PTTK.
więcej

18 maja -  Dzień sportu UJK w ramach Juwenalów


 Bardzo ciekawy  program zaproponowali organizatorzy „Dnia Sportu” który  odbył się na terenie nowego kampusu i w Centrum Rehabilitacji Sportu UJK Kielce.
Od godziny 9:00 ustawiła  się duża kolejka studentów do rejestracji na bieg.
Na trawniku przy Studium Języków Obcych odbywał się festiwal Crossmintona organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Motor przy WPiA UJ, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników „Dnia Sportu”.
więcej
foto relacjaDzień sportu UJK


Już 18 maja odbędzie się kolejna edycja Dnia Sportu UJK połączonego z „ Biegiem przez kampus”. Spotykamy się przy ul. Świętokrzyskiej 21 w Kielcach, aby uczestniczyć w inauguracji kieleckich Juwenaliów, ale przede wszystkim zobaczyć „na żywo” tętniący życiem Uniwersytet. Punktualnie o godzinie 11:00 odbędzie się Bieg przez Kampus Uniwersytecki, w którym wezmą udział studenci oraz pracownicy naszej Uczelni. 
więcejNo i popłynęli . . . .

  Czwartkowy poranek na pływalni Delfin przy ulicy krakowskiej, godzina 8:40 powoli zbierają się na korytarzach grupy studentów. Tradycyjnie jak co roku odbywają się tu zawody pływackie UJK. Do pierwszego gwizdka już niedługo a jeszcze ostatnie przygotowania i decyzje dotyczące składów sztafet czy konkurencji indywidualnych. Ponowna rywalizacja kierunków, które zawsze wymieniają się pierwszym miejscem w klasyfikacji drużynowej czyli fizjoterapia i ratownictwo medyczne. Czy będzie niespodzianka w tym roku?
więcej
foto relacjaSiatkarze walczyli o II Ligę !!!!

   W dniach 29 kwietnia – 1 maja 2016 w hali CRiS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się turniej półfinałowy o wejście do II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Gospodarz turnieju AZS UJK Kielce podejmował drużyny . . . . .Nie zabrakło zawodników AZS UJK Kielce

    W niedzielę 08.05.2016r odbył się w Kielcach 2 Siebiega Półmaraton Kielecki. Z liczącą 21km,97m trasą tego dnia zmierzyli się Tomasz Biskupski, Damian Stachura, Michał Cieślak, Suliga Ewelina, Klaudia Lasocka  , opiekun naszych zawodników dr. Robert Dutkiewicz, a także pracownicy studium wychowania fizycznego : dr. Tomasz Winiarczyk, oraz mgr Klaudia Pożoga.
    Najlepiej z reprezentantów naszego Uniwersytetu zaprezentował się Tomasz Biskupski , który przekroczył linię mety uzyskując czas 1h 12min 19s, co pozwoliło mu na zajęcia 2 miejsca w ogólnej kalcyfikacji.Wielki Sukces szczypiornistów UJK!!!


W Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Kielcach i organizowanych przez miejscową Politechnikę, zawodnicy Uniwersytetu zajęli 3. miejsce i po 7 latach (Radom 2009), zagrają pod koniec maja w Finale Ogólnopolskim w Katowicach. 
Zespół prowadzony przez Tomasza Błaszkiewicza, od początku turnieju szedł jak burza, pokonując kolejno : w grupie – Politechnikę Rzeszowską (28:22), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina (26:19) i na koniec zmagań grupowych rozprawili się z Politechniką Lubelską (23:14). 
więcejBardzo dobry wystę naszych zawodników Judo w AMP !!!


 Miniony weekend był bardzo udany dla naszych judoków. Trzech reprezentantów naszej Uczelni walczyło na Akademickich Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Mateusz Garbacz który bronił najwyższego stopnia podium z ubiegłego roku skończył rywalizacje na 2 pozycji w kategorii wszystkich typów uczelni. Pierwsza walka zakończyła się szybkim zwycięstwem na efektowny rzut przez Mateusza . . .
więcejUJK z trzema medalami !!!

  W Sobotę 16 kwietnia w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Kobiety rywalizowały na dystansach 3 i 6km, natomiast mężczyźni na 4.5 oraz 9km. W krótszym biegu kobiet wzięło udział 130 zawodniczek. Pierwsza z naszych reprezentantek Anna Wójcik ukończyła bieg na bardzo dobrym IV miejscu. Ani do zwyciężczyni brakło – Pauliny Kaczyńskiej (9;57) brakło 30 sekund . . .  
więcejPływacy w kolejnych amp-ach.


  W Poznaniu 8-10 kwietnia na Termach Maltańskich odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu edycja 2016. Z naszej Uczelni wystartowało 7 zawodników obstawiając 14 konkurencji indywidualnych oraz jedną sztafetę. Poziom zawodów określony jako wybitnie wysoki choćby nawet ze względu na rok olimpijski. Nie mniej jednak starty naszych zawodników należy uznać za udane.
więcejBieg Kazików


W minioną niedzielę reprezentanci naszej Uczelnie wzięli udział w IX „Biegu Kazików˝. Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrową trasę , która wiodła ulicami  centrum Radomia. Trasa była trudna ze względu na warunki atmosferyczne,  ponieważ nawierzchnia była śliska ze względu na  padający przed zawodami  deszcz. Jednak  już w trakcie biegu pogoda dopisała, oprócz wiejącego momentami silnego wiatru było ciepło i pogodnie.
więcejSzczypiorniści UJK

 3 zwycięstwa i 1 porażka to bilans piłkarzy ręcznych AZS-u UJK w drugiej rundzie rozgrywek II Ligi. Na inaugurację rundy wiosennej „Czarno-biało-czerwoni” pokonali „czerwoną latarnię” tabeli MKS Biłgoraj 30:20, tydzień później po wspaniałym boju derbowym, ulegli rezerwom Mistrza Polski VIVE Tauron Kielce 18:23.  Kolejne 2 spotkania to wygrane we własnej hali z Wisłą Sandomierz(26:25) i z Glorią Katowice(23:21)
więcejWspaniała przygoda

" . . . Nie chcą kreską, lecz slalomem, wylądują gdzieś pod domem.
Do wyboru jest sześć stoków, lecz nie każdy na to gotów.
Najpierw jeden trzeba zjeździć, by na innych dobrze jeździć . . . "

więcejBiegacze z UJK na podium


 28 lutego 2016 roku odbyła się IV edycja ogólnopolskiego biegu, w tym druga edycja w Kielcach „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg na dystansie 10-u kilometrów rozpoczął się z Parku Staszica i  przebiegał głównymi ulicami Kielc, z kolei meta miała miejsce w Ośrodku Myśli Patriotycznej. Całym zawodom  towarzyszyła piękna idea – biegacze uczcili pamięć tytułowych Żołnierzy Wyklętych.
więcejWyróżnienie dla Alberta


Albert Potocki student pierwszego roku na kierunku Wychowanie Fizyczne za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej i godne reprezentowanie naszego regionu otrzymał wyróżnienie z rak Mirosławy Sarny i Wojciecha Lubawskiego na tego rocznym podsumowaniu roku sportowego 2015.
Gratulujemy !!!!
Rozkład zajęć wf
!!!

Sprawdź swój rozkład zajęć z wychowania fizycznego w II semestrzewięcej14 luty to święto Zakochanych

Dzień ten  można celebrować na różne sposoby, jak spacer lub wyjście do kina. Nasi studenci postanowili spędzić go aktywnie. Wzięli udział w "Walentynkowym Biegu na Bieżniach".


więcejDyżury pracowników SWFiS.

Dyżury pracowników Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
w roku akademickim 2015/2016 w okresie 1 lutego - 26 lutego 2016


więcejLogowanie II semestr !!!


Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK (SWF)
informuje, że w roku akademickim 2015/2016 obowiązuje zasada dokonywania wyboru grupy WF
przez Wirtualną Uczelnię (WU) w blokach WF ustalonych dla wydziałów w podanych terminach logowania:
więcejUJK mistrzem Ukrainy w pływaniu !!!
 

W Charkowie 20-21.12.2015 r odbywały się zawody pływackie w dość nietypowej konkurencji ponieważ zawodnicy pływali w płetwach i z rurkami pływackimi.
więcej


Morsy UJK

Sekcja pływacka UJK w Kielcach przygotowująca się do kolejnych startów w tym do Akademickich Mistrzostw Polski jak co roku uzupełnia swój trening, nieco ekstremalnie ponieważ w wodach podlodowych. Zawodnicy schłodzili swoje ciała, lecz dusze mocno ogrzali.

więcejObozy narciarskie UJK !!!

Studium WFiS zaprasza na obozy narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej.więcejAkademicka Wigilia


Badania rozpoczęte !!!

Od 26.11.1015 Zespół pod kierownictwem dr Roberta Dutkiewicza  prowadził badania i testy na  zawodnikach  III - ligowej  Korony Kielce, która jest zapleczem I drużyny Ekstraklasy w piłce nożnej.

więcejAkademickie derby Kielc !!!


2 grudnia po raz pierwszy w historii, odbyły się akademickie derby Kielc w II lidze piłkarzy ręcznych. W tym historycznym wydarzeniu wzięły udział drużyny Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytet Jana Kochanowskiego - beniaminek tegorocznych rozgrywek. Mecz zgromadził mnóstwo kibiców i sympatyków zarówno jednej jak i drugiej Uczelni. Lepsi okazali się zawodnicy Politechniki, ale szczypiorniści UJK zapowiadają rewanż !!!Zwycięska inauguracja !!!

W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu podejmowaliśmy Trans City Castorame Kielce, drugi zespół poprzednich rozgrywek.
Mecz rozpoczął się od zaciętej gry punkt za punkt. W środkowej części seta udało nam się odskoczyć na kilka oczek, jednak

więcej
foto relacjaOdwołane zajęcia

Zajęcia nordic walking  w najbliższą sobotę tj. 14.11.2015 nie odbędą 
się. Będą realizowane 05.12.2015.


Podział punktów w pierwszym meczu siatkarek AZS UJK w III Lidze

Po nierównym spotkaniu siatkarki AZSu UJK Kielce przegrały swój pierwszy mecz III Ligi Kobiet ŚZPS w sezonie 2015/2016. Po pięciosetowym spotkaniu lepsza okazała się drużyna gości, która zapisała na swoim koncie 2 punkty.

więcej5 miejsce po 5 seriach gier !!!


Sezon 2015/2016 to zupełnie nowa karta w historii sekcji piłki ręcznej KU AZS UJK Kielce , ponieważ od tego roku drużyna „Studentów” występuje w II lidze grupie IV , w roli beniaminka .
Od początku sezonu zespół „czarno-biało-czerwonych” radzi sobie w niej lepiej niż dobrze , gdyż zajmuję . . . . ..
więcejRozkład zajęć wf
!!!

Sprawdź swój rozkład zajęć z wychowania fizycznegowięcejTrwa Kielecki Festiwal Nauki !!!

Środa będzie dniem sportowym. Trenerów, instruktorów i nauczycieli wychowania fizycznego zapraszamy na połączoną z warsztatami prelekcję przygotowaną przez specjalistów z firmy Technomex z Gliwic „Ocena i trening cech motorycznych zawodników z wykorzystaniem technologii XXI wieku”. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 8 w Centrum Rehabilitacji i Sportu i potrwają dwie godziny.
Po ich zakończeniu odbędzie się maraton fitness i testy sprawności fizycznej,
a w samo południe po raz pierwszy w historii Uniwersytetu rok akademicki zainaugurują studenci nowego kierunku wychowanie fizyczne.
więcejDzień otwarty UJK w CRiS


W ramach dni otwartych UJK w nowej hali sportowej odbył się turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Udział wzięły cztery  zespoły kobiece i trzy  męskie reprezentujące kieleckie szkoły

więcej
To był mecz na miarę derbów miasta Kielce!

W piątek w nowej hali sportowej, drużyna AZS-u UJK Kielce - beniaminek drugiej ligi, zmierzyła się z Vive Tauron II Kielce. Lepsi byli goście, którzy wygrali 30:23, ale "Akademicy" robili co mogli, by uzyskać dobry wynik. Krótko mówiąc: było ciekawie !!!
więcej
Studia podyplomowe - nowy nabór !!! !!!


Studium Wychowania Fizycznego I Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego W Kielcach Prowadzi Nabór Na Studia Podyplomowe W Zakresie Wychowania Fizycznego Dla Magistrów I Osób Posiadających Tytuł Licencjata Różnych Specjalności

więcejRagulamin zajęć wf , siłowni, hali sportowej . . .


Informacje dla studentów Uniwersytetu odnośnie regulaminu zajęć wychowania fizycznego i obiektów sportowych

więcejMecz o Mistrzostwo drugiej ligi piłki ręcznej a jednocześnie pojedynek derbowy Kielc pomiędzy AZS UJK a drugą drużyną Vive Tauron.


Będzie to historyczny, pierwszy mecz AZS UJK Kielce w drugiej lidze we własnej hali, oddanej do użytku w kwietniu tego roku.
Akademicy, beniaminek rozgrywek w pierwszej kolejce wygrał w Biłgoraju 29:23. Wstęp na mecz jest wolny (pojemność hali: 300). Obiekt znajduje się na terenie kampusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ulicy Świętokrzyskiej 21, 
więcejInformacja dla studentów studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia
nt. logowania się na przedmioty WF
w roku akademickim 2015/2016


Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK (SWFiS) informuje, że w roku akademickim 2015/2016 obowiązuje zasada dokonywania wyboru grupy WF przez Wirtualną Uczelnię (WU).

więcejInformacje dotyczące egzaminu sprawnościowego kandydatów na kierunek wychowanie fizyczne


W dniu 16 września 2015 r. o godz. 9:00* rozpocznie się egzamin sprawnościowy na kierunek wychowanie fizyczne.
Kandydaci zobowiązani są do posiadania . . . 

więcejDodatkowe dyżury pracownikówSprawdz kiedy możesz "złapać" swojego prowadzącegowięcejKonkurs na stanowisko wykładowcy

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ogłasza konkurs na stanowisko wykładowcy oraz stanowisko instruktora w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Nasza lokalizacja

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach


Centrum Rehabilitacji i Sportu

adres:         ul. Świętokrzyska 21h
                 25-406 Kielce


e-mail:         swf@ujk.edu.pl

tel:             sekretariat          41 349 68 15

                                         41 349 68 20

                  portiernia          41 349 68 86


Mapa dojazdu:


Kalendarz imprezUdział w AMP