Kolejna Noc Biologów

W piątek, 10 stycznia odbędzie się Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Hasło Nocy Biologów 2020 to „Globalne zmiany klimatyczne”.

Dla pasjonatów nauki i przyrody to wydarzenie wyjątkowe, które od kilku lat przyciąga wielu gości na Wydział Nauk Przyrodniczych i Ścisłych UJK przy ulicy Uniwersyteckiej 7.

10 stycznia od godziny 17 do późnych godzin wieczornych odbędą się  atrakcyjne pokazy, warsztaty i wykłady. Dla zachowania porządku i większego bezpieczeństwa imprezy w tym roku obowiązują zapisy na część wydarzeń.

W programie imprezy (dostępny pod linkiem:

http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=kielce&idp=program_tabela) jest wiele atrakcji. To między innymi wykłady o roślinnej Arce Noego, czyli banku nasion gatunków rzadkich, zagrożonych i leczniczych. Będzie też o skutkach promieniowania i alergenach, które pojawiły się wraz ze zmianami klimatu oraz o wpływie stresu na zachowania żywieniowe.

Pojawią się także atrakcje znane z poprzednich edycji Nocy Biologów, czyli zagroda owiec o których będą opowiadać pracownicy Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Będą drapieżne ptaki i roślinne eliksiry, które pozwalają zachować młodzieńczą cerę.  Miłośnicy astronomii będą mogli zobaczyć niebo nad Kielcami z Obserwatorium Astronomicznego, które mieści się na dachu budynku.

Wstęp na Noc Biologów jest bezpłatny.