Juwenalia na sportowo

Pogoda nie rozpieszczała, ale nastroje były wiosenne. Za nami Dzień Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będący częścią juwenaliów.

Rok temu były letnie upały, w tym roku jesienna słota. Nie przeszkodziło to uczestnikom Dnia Sportu UJK w dobrej zabawie. Zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w maratonie fitness. Dwugodzinne ćwiczenia wykonywało non stop 230 osób, w zdecydowanej większości studentek. Na parkingu przed Centrum Rehabilitacji i Sportu można było zagrać w crossmintona i tenisa. Gości Dnia Sportu zagrzewał do działania niezastąpiony konferansjer Andrzej Szołowski.

Blisko trzystu uczestników pojawiło się na starcie dwukilometrowego Biegu Przez Kampus. Wśród nich był prof. Jacek Semaniak, rektor UJK, który na starcie zapowiedział, że przyszłoroczny bieg odbędzie się także na dystansie 10 kilometrów, co jest związane z jubileuszem 50-lecia uczelni. Rektor przebiegł trasę w czasie 9 minut 57 sekund.

Bieg wygrał Piotr Jaśtal reprezentujący AZS UJK Kielce (czas 5 minut 59 sekund), pierwszą kobietą na mecie była Magdalena Król. Wśród pracowników najszybciej dwukilometrowy dystans przebiegł Artur Borcuch, najszybszą panią w tej kategorii była Joanna Żelazna- Pawlicka. Pogoda nie dopisywała, ale była na tyle łaskawa, że dopiero po ostatniej dekoracji zaczął padać deszcz.

Przed nami kolejne atrakcje juwenaliowe – koncerty muzyczne i studencki korowód.

Piotr Burda

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2019-05-20 18:39