Trzy dni z funduszami

Najbliższy weekend warto sobie zarezerwować na „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK zachęcali do tego prof. Jacek Semaniak, rektor uczelni i Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wybór miejsca nie był przypadkowy. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK jest jednym z największych beneficjentów unijnych funduszy. W ostatnich latach zyskał blisko 120 milionów złotych. – Bez tego wsparcia nie byłoby możliwy rozwój tego wydziału i powstanie kierunku lekarskiego. Dzięki temu dysponujemy świetnymi warunkami do nauki, których mogą nam zazdrościć inne ośrodki akademickie – mówił prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

Warunki cały czas się poprawiają, gdyż teren wydziału jest obecnie placem budowy i realizowane są kolejne projekty warte kilkadziesiąt milionów złotych.

Marszałek Andrzej Bętkowski miał okazję wraz z dziennikarzami zobaczyć pomieszczenia wydziału, w tym Zakład Anatomii Prawidłowej.  Podczas konferencji prasowej zachęcał mieszkańców regionu do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez ponad 40 świętokrzyskich instytucji w ramach „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Można je znaleźć na stronie internetowej: https://dniotwarte.eu/

My jeszcze raz zapraszamy do uczestnictwa w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach, które odbędą się w piątek, 10 maja 2019 roku. Przygotowaliśmy serię warsztatów, które odbędą się w naszych pracowniach i laboratoriach, między innymi w Zakładzie Anatomii, Pracowni Genetyki i Zakładzie Patomorfologii Klinicznej i Doświadczalnej. W przerwach pomiędzy warsztatami zapraszamy na wykłady dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych i zakaźnych.

Zgłoszenia przyjmuje mgr inż. Agata Czyż z Działu Infrastruktury Medycznej Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach pod numerem telefonu 41 349 69 86 lub mailem pod adres agata.czyz@ujk.edu.pl

Program dni Otwartych Funduszy Europejskich na UJK znajduje się pod adresem https://dniotwarte.eu/…/poznaj-wydzial-lekarski-i-nauk-o-zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2019-05-10 21:50