Inauguracja "Legii Akademickiej"

W piątek, 8 marca w auli Rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się spotkanie organizacyjne dla studentów uczestniczących w Programie „Legia Akademicka”.

Spotkanie  zainaugurowała prorektor do spraw studenckich i kształcenia, dr hab. Monika Szpringer, prof. UJK. W wydarzeniu brali też udział przedstawiciele Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze szczegółami Programu. Była to też ostatnia możliwość na złożenie wniosku o przystąpienie do szkolenia wojskowego. Już wkrótce ochotnicy rozpoczną moduł pierwszy - część teoretyczną, w trakcie której zdobędą podstawowe kwalifikacje w służbie wojskowej. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia, kolejnym etapem będzie część praktyczna prowadzona w jednostkach wojskowych i wojskowych centrach szkolenia. Potrwa 42 dni i odbędzie się w przerwie wakacyjnej.

Paulina Manerowska-Witek

Dział Spraw Studenckich UJK