Czekamy na kieleckich licealistów

Do 2 października przyjmowane będą zgłoszenia do projektu „Pasjonaci wiedzy – moduły innowacyjnych zajęć wspierających uzdolnioną humanistycznie młodzież”. Uczniowie szkół średnich z Kielc wezmą udział w ciekawych zajęciach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Program współfinansowany z funduszy europejskich realizowany jest w ramach III Osi priorytetowej Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat, kształcącej się w liceach i technikach na terenie miasta Kielce, w szczególności uczniów zdolnych, laureatów, finalistów ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursów  i olimpiad przedmiotowych – uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych określonym przedmiotem.

Projekt zakłada utworzenie czterech grup: zainteresowanych językiem niemieckim, językiem angielskim, językiem rosyjskim oraz historią. Zajęcia będą trwały jeden rok akademicki (90 godzin – dwa razy w miesiącu po 5 godzin lekcyjnych, w tym wyjazdy edukacyjne).

Ogólna tematyka projektu to Stereotypy narodowe w języku, literaturze oraz innych płaszczyznach kultury krajów niemieckiego/angielskiego/rosyjskiego obszaru językowego/ Społeczeństwa multikulturowe/ Mniejszości narodowe w Polsce. Zajęcia grup językowych będą odbywać się w większości po angielsku/niemiecku/rosyjsku z możliwością wyjaśniania trudniejszych treści w języku polskim.

Wypełnione i podpisane dokumenty zgłoszeniowe należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie 02.10.2018 r. do:

-Instytutu Filologii Obcej, ul. Świętokrzyskiej 21 D, 25-406 Kielce: sekretariat (pokój 125) mgr Agata Rusin lub dr Donata Wójcik  pokój 231.

-Dodatkowo wypełnione i podpisane dokumenty zgłoszeniowe można dostarczyć do sekretariatu szkoły do której uczęszcza osoba zainteresowana wzięciem udziału w projekcie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Dział Funduszy Europejskich, pokój nr 208, 25-369 Kielce, ul. Żeromskiego 5

Agnieszka Ciszek – 041 349-72-81; agnieszka.ciszek@ujk.edu.pl

Instytut Filologii Obcej, ul. Świętokrzyskiej 21 D, 25-406 Kielce.

Agata Rusin: 041 349-68-01, pokój 125; agata.rusin@ujk.edu.pl

Donata Wójcik: 504 559 996, pokój 231; donata@poczta.onet.pl