Goście z Japonii na UJK

Na naszej uczelni goszczą przedstawiciele Shibaura Institute of Technology z Tokio.

Do Kielc przyjechali prof. Naomichi Sakai, prof. Guisheng Zhai i Takaaki Toguchi. Profesorowie zajmują się naukami ścisłymi i w czasie pobytu w Kielcach prowadzą zajęcia ze studentami na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym UJK i zwiedzają tamtejsze laboratoria. Takaaki Toguchi szkoli się z zakresu programu wymiany międzynarodowej Erasmus+ KA107.

W planach jest rozszerzenie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego a Shibaura Institute of Technology. Dojdzie do wymiany studentów, głównie w zakresie matematyki i  inżynierii danych. W grę wchodzi sprowadzenie studentów z Tokio do Kielc, ale i wyjazdy naszych studentów i pracowników do Shibaura Institute of Technology. Była o tym mowa podczas spotkania japońskiej delegacji z prof. dr hab. Jackiem Semaniakiem, rektorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Służyła temu też niedawna wizyta w Japonii Beaty Banach – Rzący z  Biura Wymiany Studentów i Doktorantów UJK.