Wystawa o Kardynale - niezwykłym duchownym

W piątek, 23 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej życiu kardynała Adama Kozłowieckiego, misjonarza, więźnia Auschwitz-Birkenau i Dachau. Tego dnia będzie można także obejrzeć spektakl oparty na biografii tego niezwykłego duchownego.

Program:

14.00 – 15.00 Otwarcie wystawy: „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)"

15.00 – 16.15 Spektakl „Serce bez granic” w wykonaniu znakomitych aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Wystawa będzie czynna do 3 kwietnia.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja  im. ks. Kard. Adama Kozłowieckiego  ,,Serce bez granic”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem biskupa Krzysztof Nitkiewicza, ordynariusza diecezji sandomierskiej i marszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego.

Wiecej informacji na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej.

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2018-03-15 11:22