„Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł"

W środę, 29 listopada o godzinie 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym" pt. „Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł".

W środę, 29 listopada  o godzinie 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym" pt. „Średniowieczny Kościół katolicki w świetle źródeł". Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jako pierwszy wystąpi prof. dr hab. Krzysztof Bracha (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach) z tematem „Średniowieczne kazanie łacińskie i wernakularne jako źródło archiwalne". Natomiast mgr Grzegorz Skrzypek (Archiwum Państwowe w Kielcach) zaprezentuje materiały archiwalne dotyczące Kościoła katolickiego w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach.

Spotkaniu towarzyszyć będą wystawy: „Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej" przygotowana przez Archiwum Państwowe w Kielcach i Muzeum Historii Kielc; „Materiały archiwalne dotyczące Kościoła katolickiego w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach" opracowana przez starszego archiwistę Grzegorza Skrzypka oraz „Święty Krzyż – miejsca pamięci" – wystawa zrealizowana przez Fundację „Dla Dziedzictwa", w ramach zadania pn. „Święty Krzyż – miejsca Pamięci", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju 2017").

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Zaproszenie do pobrania