Zanim zabrzmi chór

W dniach 23-24 października odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Artystyczna „Chórmistrz, dyrygent, pedagog – kreator brzmienia zespołu chóralnego”. Zakończy się koncertem.

Organizatorem jest Instytut Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK. Konferencja zawierać będzie część teoretyczną i warsztatową. Studenci instytutu wysłuchają interesujących wykładów z zakresu między innymi: psychofizjologii śpiewu, technik dyrygenckich w kontekście pracy z zespołami chóralnymi, pracy nad emisją głosu w różnych grupach wiekowych i wielu pokrewnych zagadnień. Wśród prelegentów znajdziemy przedstawicieli takich uczelni akademickich jak: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Rzeszowski czy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział w Białymstoku.

Bardzo ważnym elementem konferencji będą warsztaty wokalne, w których udział weźmie zarówno młodzież studencka jak  i  śpiewająca w zespołach wokalnych i chóralnych młodzież Szkoły Muzycznej II st. Poprowadzą je wielkie autorytety w dziedzinie emisji głosu i chóralistyki: prof. dr hab. Jadwiga Gałęska-Tritt oraz dr Barbara Tritt z Poznania. Konferencję zakończy koncert finalizujący pracę warsztatową. Odbędzie się w dniu 24 października 2017 o godzinie 17 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ulicy Wojewódzkiej 12 w Kielcach. Wstęp wolny.

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2017-10-26 12:29