Dobrze, że jesteście z nami

To nowy rozdział, nie tylko w historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, ale w historii regionu. Przywitaliśmy grupę dwustu obcokrajowców, którzy za kilka dni rozpoczną studia na naszej uczelni.

W nowym roku akademickim na UJK studiować będzie w sumie pół tysiąca obcokrajowców. To rekord w historii akademickich Kielc. - Cieszę się, że wybraliście Kielce, jako miejsce nauki. Mamy nadzieję, że jak wrócicie do swoich krajów, opowiecie o Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, studiowaniu oraz życiu w Kielcach i będą to pozytywne wspomnienia. Tym samym zostaniecie naszymi ambasadorami. Być może część z was zostanie tu na stałe, co nas bardzo ucieszy – mówił prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor uczelni, podczas powitania zagranicznych studentów, które odbyło się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK.

W tym roku na naszą uczelnię zostało przyjętych 183 cudzoziemców, w tym 156 osób z Ukrainy i jedna osoba z Mołdawii. Kolejne 26 osób będzie studiować medycynę w języku angielskim w sekcji English Division. 70 studentów zagranicznych przyjechało do Kielc w ramach międzynarodowych programów wymiany. Wśród nich są między innymi Japończycy,  Chińczycy, Hiszpanie, Grecy, Portugalczycy, Litwini i Koreańczycy.

W sumie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego będzie studiować pół tysiąca obcokrajowców z 19 krajów.