Odszedł Przyjaciel Uniwersytetu

Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana, ordynariusza Diecezji Kieleckiej w latach 1993-2014, przyjaciela Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i akademickiego środowiska Kielc. Prof. Jacek Semaniak, rektor i Senat Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i społeczność akademicka

Trumna z ciałem biskupa zostanie przywieziona do Domu Biskupiego w poniedziałek, 18 września o godzinie 16. Przed godziną 17 wyprowadzona zostanie do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, tam odprawiona zostanie msza święta Ex Porta, której przewodniczył będzie były metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.Po mszy rozpocznie się modlitewne czuwanie, które potrwa do godziny 21.

Uroczystości pogrzebowe we wtorek, 19 września rozpoczną się o godzinie 13 przewiezieniem trumny do Kościoła Św. Trójcy przy Wyższym Seminarium Duchownym. Odprawiona tam będzie modlitwa różańcowa w intencji ks. biskupa.

O godzinie 14 nastąpi wyprowadzenie do Bazyliki Katedralnej, gdzie o godzinie 15 odbędzie się msza święta, której przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po mszy trumna złożona zostanie w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Kielcach, w krypcie Biskupów Kieleckich.