Matura 2018. Na pewno się uda

Wrzesień to czas pierwszych, ważnych decyzji tegorocznych maturzystów. Pomaga im w tym Salon Maturzystów.

Kielecki Salon Maturzystów organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy odbył się tradycyjnie na Politechnice Świętokrzyskiej. Wzięło w nim udział sześć tysięcy tegorocznych maturzystów.

Goście Salonu mogli zapoznać się z ofertą kilkunastu uczelni wyższych i firm związanych z edukacją. Pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi zapoznali ich z zasadami obowiązującymi podczas matury w 2018 roku. Do końca września maturzyści muszą złożyć deklaracje w których określą, jakie przedmioty będą zdawać w maju. Pośrednio jest to więc wybór kierunku studiów. – Matura nie jest taka straszna. Każdy musiał przez nią przejść i wam na pewno się uda  - mówiła Danuta Zakrzewska, dyrektor łódzkiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Maturzystów wspierał także prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. - Przed wami czas ważnych wyborów życiowych, które decydują o waszej przyszłości. Mam nadzieję, że będą to trafne wybory – mówił profesor Jacek Semaniak.

Podczas Salonu Maturzystów swoją ofertę prezentował Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Gości interesowały kryteria przyjęć na poszczególne kierunki i warunki studiowania.