"Faktura czasu" Leszka Mądzika

W środę, 26 kwietnia o godzinie 17.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu".

Leszek Mądzik jest scenografem, reżyserem, malarzem i fotografem. Urodził się 5 lutego 1945 roku w Bartoszowinach na Kielecczyźnie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Kielcach, studiował historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Jest profesorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1969 roku założył Scenę Plastyczną KUL. To twórca dotykający w swoich dziełach i realizacjach scenicznych sfery sacrum i odwołujący się do najgłębszych przeżyć i duchowości człowieka. Jego twórczość to filozoficzna refleksja o życiu, śmierci i przemijaniu, w niezwykle subtelnej i nowatorskiej formie. Wystawa jest okazją do obejrzenia fotografii symbolicznej i zgłębienia inspiracji, które wpływają na działalność teatralną Artysty.

Autor wystawy jest laureatem wielu nagród i odznaczeń (m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Medal Papieskiej Rady ds. Kultury „Per Artem ad Deum"). Artysta jest Honorowym Obywatelem Kielc.

Wydarzenie swoim patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Kielce, Wojciech Lubawski, JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, JM Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

Patronat medialny: TVP 3 Kielce, Radio Kielce, portal „Wrota Świętokrzyskie"

Sponsor: Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne SUPON Spółka z o. o., Kielce

Wystawa potrwa do 28 lipca. Wstęp bezpłatny!

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2017-04-26 21:06