Matematyczne święto

Instytut Matematyki UJK i Studenckie Koło Naukowe "Rozmaitości" zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na obchody Święta Liczby Pi. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 roku o godzinie 10:00 w auli B1 budynku G Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ul. Świętokrzyskiej 15.

W ramach obchodów odbędą się wykłady popularyzatorów matematyki: doktora Zdzisława Pogody z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz profesora Tarasa Banakha z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Program obchodów zamieszczony jest na stronie Instytutu Matematyki.