Sześcioletni odkrywcy

To czas w którym dzieci stawiają mnóstwo pytań. Dla ciekawych świata rozpoczął działalność Uniwersytet Odkrywczego Sześciolatka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Profesorowie w togach, wykład inauguracyjny i wręczenie indeksów. Było jak na inauguracji roku akademickiego z tym, że w auli Centrum Edukacji Artystycznej znaleźli się sześcioletni studenci, uczestnicy projektu Uniwersytet Odkrywczego Sześciolatka realizowanego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Dzieciom towarzyszyli rodzice, babcie i dziadkowie, równie  przejęci wyjątkową chwilą. List do sześcioletnich studentów napisał wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. W imieniu wicepremiera przeczytał go dr hab. Sławomir Koziej, prof. UJK, dziekan wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK. Prof. Sławomir Koziej wygłosił także wykład inauguracyjny o medialnych wykopaliskach na które natknął się podczas wizyty na plaży. Było o historii telefonu komórkowego, komputera i gier komputerowych.

Uczestnicy projektu odbywają warsztaty w kilku grupach modułowych: młody odkrywca i ruch, młody odkrywca i zagadki niezwykłego świata, młody odkrywca i natura, młody odkrywca i komunikacja, młody odkrywca i kreacja.

Projekt realizowany jest w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Jego celem jest przybliżenie dzieciom świata nauki przez warsztaty, pokazy i pierwsze, naukowe doświadczenia.