Najlepsze nauczycielskie refleksje

Poznaliśmy laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu na pamiętniki i wspomnienia nauczycieli pod hasłem „Nauczycielskie przesłanie. Pokolenia polskich nauczycieli w trosce o przyszłość”.

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. Adama Massalskiego spośród 105 prac nadesłanych na konkurs nagrodziła i wyróżniła trzynaście z nich. Nagrody przyznano:

- I nagroda (4 tys. zł): mgr Alicja Pawłowska, emerytowana  nauczycielka Gimnazjum w   Resku

- II nagroda (3 tys. zł): mgr Maria Paprocka, emerytowana  nauczycielka Szkoły Podstawowej w  Szprotawie

- III nagroda (2 tys. zł): mgr Lidia Majchrak, nauczycielka Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Dziesięć wyróżnień w formie dyplomów uznania otrzymają: mgr Halina Bryg, emerytowana nauczycielka z Wieliczki, mgr Ewa Bembenista, nauczycielka Gimnazjum w Płocku, mgr Barbara Wilczewska, nauczycielka – bibliotekarka z Niewodnicy Kościelnej, mgr Anna Maria Wrzesińska, emerytowana z Żychlina, mgr Ewa Bartoszewicz, nauczycielka Gimnazjum w Przemyślu, Bożena Cudak, nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, mgr Aleksandra Tarasiewicz, emerytowana nauczycielka z Gołdapi, mgr Anna Jura, nauczycielka w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, mgr Małgorzata Hadław, nauczycielka w Zespole Szkół w Soninie, mgr Bogusława Bogaczyk, nauczycielka w Przedszkolu Samorządowym w Korczynie.

Jury podjęło decyzję jednomyślnie. Konkursowe prace są bardzo cennym materiałem do badań naukowych i publikacji, które są przygotowywane w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, skąd wyszła inicjatywa rozpisania III edycji Konkursu.

Inicjatorzy Konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, spośród których wielu napisało prace kwalifikujące się do nagród i wyróżnień. Nagrodzeni pamiętnikarze otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr. hab. Jacka Semaniaka.

O terminie  uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień wszyscy Laureaci zostaną indywidualnie powiadomieni pisemnie w późniejszym terminie.