Wspólnie można więcej

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej spotkały się na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Spotkanie było efektem wrześniowego porozumienia pomiędzy Politechniką Świętokrzyską a Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Uczelnie zamierzają ściśle ze sobą współpracować, a efektem tej współpracy mają być wspólne projekty naukowe. Dlatego władze Politechniki Świętokrzyskiej pojawiły się na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym UJK.  - Prezentujemy naszą bazę i laboratoria. Możliwości współpracy są duże, ale żeby realizować wspólne projekty, musimy najpierw poznać nasze możliwości i określić wzajemne oczekiwania. Temu służy dzisiejsze spotkanie i mamy nadzieję, że przyniesie konkretne pomysły – mówi prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej przyznał, że pierwszy raz miał okazję poznać laboratoria UJK.  Jego zdaniem, wspólne projekty uniwersytetu i politechniki będą konkurencyjne i będą miały większe szanse w konkursach przeznaczonych dla projektów naukowo – badawczych.