Zdjęcie budynku UJK na portalu Photo Vogue

Zdjęcie wykonane przez studentkę Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zostało opublikowane w prestiżowym portalu Photo Vogue. To część serwisu włoskiego „Vogue’a”.

Fotografia Weroniki Szustak przedstawiająca fragment budynku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego została nagrodzona w poprzedniej edycji Konkursu Fotograficznego UJK i uznana za jedno z dwóch najlepszych zdjęć roku. Teraz zadebiutowała w serwisie PhotoVogue pomagającym w wyłapywaniu młodych talentów. Publikowane na portalu zdjęcia są starannie selekcjonowane przez moderatorów. Bywa, że niektóre fotografie goszczą później na łamach „Vogue’a”, co dla wielu fotografów jest spełnieniem marzeń.

Weronika Szustak jest studentką III roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Interesuje się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem i grafiką, ale jej największą pasją jest fotografia. Jak mówi, ma nadzieję, że w przyszłości stanie się to jej codziennym zajęciem umożliwiającym poznanie niesamowitych miejsc i inspirujących osobowości. - W fotografii najbardziej pociąga mnie moda i portret, a także architektura. Często łączę ze sobą te trzy kategorie tworząc zdjęcia, które najbardziej uzewnętrzniają moją osobowość i charakter. Praca z ludźmi daje mi ogromną energię do działania, zdobywania doświadczenia, doskonalenia samej siebie oraz nieustannego poszukiwania najlepszego sposobu wyrażenia własnego „ja” – mówi.

Ma na koncie kilka sukcesów m.in. wyróżnienie w konkursie fotograficznym PORTER III edycja. Jest laureatką konkursu na logo ZAP w Kielcach.

Zdjęcie Weroniki Szustak w portalu Photo Vogue można zobaczyć tutaj

Weronika Szustak