Wielki bal w 12 dębach

Literatura i moda są bliskie sobie. Można było się o tym przekonać podczas pokazu w Bibliotece Uniwersyteckiej w ramach Akademii Off Fashion.

- Mały Książę poczuł się bardzo nieszczęśliwy. Jego Róża zasugerowała mu jakoby była jedyna w swoim rodzaju we wszechświecie. A tutaj oto w jednym tylko ogrodzie znajdowało się pięć tysięcy podobnych róż – to cytat z „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry'ego przywołany przez Marcina Paprockiego podczas pokazu w Bibliotece Uniwersyteckiej. Z kolei Mariusz Brzozowski przywołał fragmenty „Przeminęło z wiatrem” Margareth Mitchell – książki będącej mottem tegorocznej Akademii Off Fashion.

Pokaz kolekcji Paprocki&Brzozowski „Half Naked” był częścią trzeciego wieczoru Akademii Off Fashion pod tytułem „Wielki Bal w 12 dębach”.  - W tej kolekcji chcieliśmy pokazać, że ubrania mogą być również sztuką. To nasza najbardziej pracochłonna kolekcja, wymagająca wielkiego nakładu czasu i ogromnego zaangażowania. Projekty powstawały miesiącami, wszystkie koronki, koraliki i aplikacje były naszywane ręcznie. Dążyliśmy do osiągnięcia spektakularnego efektu, a jednocześnie spontaniczności – koronki i tkaniny mają sprawiać wrażenie poruszania się razem z sylwetką – podsumowują Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2016-10-25 08:30