Targi więcej niż akademickie

Trzy tysiące ofert pracy i czterdziestu wystawców czekało w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podczas VII Akademickich i Młodzieżowych Targów Pracy.

Swoje oferty prezentowały instytucje i firmy z wielu dziedzin. Można było zapoznać się z możliwością pracy między innymi w policji, bankach, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, firmach związanych z ochroną środowiska, rynkiem mediów, ubezpieczeniami, rachunkowością. - Na rynku pracy mamy grupy zawodowe w których brakuje pracowników, dlatego warto porozmawiać z nimi o pracy już na etapie nauki, studiów – mówi Włodzimierz Korona, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, organizatora targów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Akademickiego Biura Karier UJK. - Dzięki udziałowi w targach dowiedziałam się o projekcie "W stronę rynku Pracy" realizowanym przez Akademickie Biuro Karier UJK i chętnie wezmę w nim udział. Wypełniłam formularz i umówiłam się na spotkanie z doradcą zawodowym – mówi Aneta Wudarczyk, studentka pedagogiki i zarządzania.

Przypomnijmy, że w ostatnim rankingu akademickim "Perspektyw" nasza uczlenia zajęła pierwsze miejsce w kategorii preferencje świętokrzyskich pracodawców.