Ku nowoczesnej edukacji

Edukacja musi dostosować się do zmian społecznych i technologicznych. To temat I Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji, które odbywa się w Targach Kielce.

W forum biorą udział uczelnie, szkoły, najważniejsze instytucje i firmy zajmujące się edukacją i nowymi technologiami. – Przed współczesną edukacją stają nowe wyzwania, które niesie zmieniający się świat. Dlatego potrzebny jest dialog na ten temat. Słowo dialog jest tu kluczowe, bo wszelkie zmiany powinny być efektem dialogu, rozmowy – mówił dr hab. Zdzisław Ratajek, prof. UJK i WŚ i prezes Europejskiego Stowarzyszenia Dialogu Edukacyjnego, organizatora forum.

Prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zwrócił uwagę na potrzebę dostosowania edukacji do realiów otaczającego świata. - Zmiany zachodzą w nim bardzo szybko, choćby w zakresie komunikowania się młodych ludzi. Duże znaczenie mają tu nowe technologie, media społecznościowe – mówił rektor Jacek Semaniak.

Innowacje w edukacji i nowe technologie będą powracać podczas dyskusji, warsztatów i spotkań towarzyszących forum. W programie są sesje naukowe, warsztaty i prezentacje. Wśród tematów są zagadnienia związane między innymi z biblioteką, e-podręcznikami, doskonaleniem nauczycieli, rolą samorządów, ewaluacją, prawom dziecka, edukacji integralnej w szkołach katolickich. Równolegle odbywają się targi edukacyjne. – Do tej pory targi edukacyjne odbywały się w marcu, ale postanowiliśmy je przenieść na jesień. W marcu odbywać się będzie giełda szkół i uczelni – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest jednym z patronów wydarzenia.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2016-10-06 06:22