Powody do świętowania

Stypendyści Ministra, Diamentowe Granty, Talenty Świętokrzyskie i piękne kariery absolwentów. Wydział Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego ma dużo powodów do świętowania.

Kilka dni przed inauguracją nowego roku akademickiego odbyło się święto na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Podsumowano miniony rok akademicki, absolwenci z najlepszymi wynikami otrzymali dyplomy i nagrody.  Prof. Wojciech Saletra, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania UJK pożegnał absolwentów cytując słowa papieża Franciszka I wypowiedziane podczas krakowskich Światowych Dni Młodzieży. – Możecie chodzić po drogach, jakim wam się nigdy nie śniło. Musicie tylko założyć wygodną parę butów – cytował dziekan Wojciech Saletra podkreślając, że wiedza zdobyta podczas studiów jest właśnie „wygodną parą butów”, którą zdobyli absolwenci.

Prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego mówił o poczuciu dumy, które powinno być bliskie absolwentom uczelni. – Poczucie dumy jest ważniejsze niż hasła i foldery. Buduje się je latami. Najważniejsze jest, aby nasz absolwent mógł z dumą powiedzieć, że skończył Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach – mówił prof. Jacek Semaniak.

Podczas uroczystości, wyróżniono dwóch profesorów, dyrektorów instytutów: prof. Kazimierza Kika, dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i  prof. Andrzeja Szplita, dyrektora Instytutu Zarządzania.

Gościem święta był Marek Materek, prezydent Starachowic, który opowiedział o swojej karierze, która zaczęła się na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania.