Birety w górę na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu

„Swą wiedzą służyć bliźnim” - te słowa Fausta Socyna usłyszeli tegoroczni absolwenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Kilka chwil później odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Uroczystość wręczenia dyplomów na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu miała uroczysty charakter. Były odświętne stroje, na auli wykładowej nie zabrakło rodziców, małżonków i przyjaciół.

Uroczystość zakończył wykład „Medycyna przyszłości – zawód czy nadzieja?” prof. dr. hab. Stanisława Głuszka, prorektora do spraw medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  Prof. Stanisław Głuszek mówił o zdobyczach medycyny w kontekście stanu zdrowia współczesnego człowieka. – W niektórych dziedzinach medycyna może zdziałać bardzo wiele, w niektórych dziedzinach jest bezsilna. Jednak podstawą wszelkich działań jest kontakt między ludźmi, bliskość drugiego człowieka. To wielkie wyzwanie dla środowiska lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Takiej otwartości i bliskości drugiego człowiek wam życzę – mówił prof. Stanisław Głuszek.

Na koniec absolwenci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z władzami wydziału. Tradycji stało się zadość i górę poleciały studenckie birety.