Fotografia w trzy semestry

Twoją pasją jest robienie zdjęć? Marzysz o pracy w mediach albo otwarciu własnego studia? Możesz udoskonalić swój warsztat pod okiem profesjonalistów z Instytutu Sztuk Pięknych UJK, który prowadzi studia podyplomowe z fotografii.

Nabór kończy się 30 września. Studia przeznaczone są dla wszystkich absolwentów szkół wyższych z dyplomem licencjata lub magistra. Zajęcia trwają trzy semestry – 375 godzin dydaktycznych.

Głównym celem studiów podyplomowych z fotografii jest zdobycie wiedzy i umiejętności wykwalifikowanego fotografika – twórcy w zakresie sztuk plastycznych oraz uczestnika kultury współczesnej. Student przygotowywany zostaje do realizacji i upowszechniania bazujących na technikach fotograficznych różnorodnych postaci przekazów wizualnych i medialnych dla celów artystycznych, poznawczych i użytkowych. Studenci po ukończeniu procesu edukacji są w pełni przygotowani do samodzielnej pracy twórczej.

Absolwenci posiadają także pogłębioną, specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności we wszystkich dziedzinach nowoczesnej i klasycznej fotografii umożliwiające podjęcie samodzielnej pracy w obszarze kultury i sztuki np.: w mass-mediach, strukturach promocyjnych i reklamowych, studiach fotograficznych.

Aby zapisać się na studia, należy zarejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji. W sobotę, 1 października o godzinie 10 w Instytucie Sztuk Pięknych przy ulicy Podklasztornej 117 (Pracownia Fotografii nr 210) odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna i przegląd portfolio.

Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania portfolio znajdują się na stronie internetowej Instytutu Sztuk Pięknych.