Maturzyści na Salonie

Jaki kierunek studiów? Która uczelnia? Takie pytania zadają sobie co roku maturzyści. W odpowiedzi pomaga Salon Maturzystów.

„Salon Maturzystów Perspektywy 2016” odbył się na Politechnice Świętokrzyskiej. Pojawili się na nim tegoroczni maturzyści ze świętokrzyskich szkół, którzy mogli zapoznać się z ofertą uczelni wyższych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi dotyczące wymagań z poszczególnych przedmiotów maturalnych. Danuta Zakrzewska, dyrektor łódzkiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przedstawiła raport wyników tegorocznej matury.

Podczas oficjalnej części Salonu Maturzystów zaprezentowały się obydwie kieleckie uczelnie państwowe. Do studiów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego zachęcał prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. – Przed wami bardzo ważny moment wyboru dalszej drogi edukacji. Ważne jest aby był to dobry i przemyślany wybór. Najpierw jednak życzę wam dobrego wyniku na maturze – mówił prof. Jacek Semaniak.

Na stoisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pojawiło się kilka tysięcy osób. Maturzyści pytali o kryteria rekrutacyjne, warunki studiowania. Przypomnijmy, że do 30 września uczniowie klas maturalnych muszą złożyć wstępne deklaracje wyboru przedmiotów zdawanych na maturze.