Konkurs na Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej

UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

ogłasza konkurs na Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej

Opis stanowiska:
Osoba powołana na stanowisko Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej odpowiedzialna będzie za prawidłowe funkcjonowanie, rozwój i wizerunek Biblioteki.

Zakres obowiązków:

• kierowanie i wytyczanie głównych kierunków działania Biblioteki;
  • podejmowanie decyzji dotyczących całego systemu biblioteczno-informacyjnego Uczelni;
  • zarządzanie zasobami ludzkimi, mieniem i środkami finansowymi Biblioteki.

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające następujące wymagania:

• posiadanie uprawnień do zajmowania stanowisk wymienionych w art. 113 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (tekst jednolity: Dz. U. 2012, poz. 572 z późn. zm.) lub stopień naukowy;
  • znajomość zasad funkcjonowania systemu biblioteczno-informacyjnego Uczelni;
  • co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym;
  • dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego.

Pożądane cechy kandydata:

• dokładność i odpowiedzialność;
  • umiejętność rozwiązywania problemów;
  • umiejętność sprawnej organizacji pracy i zarządzania personelem;
  • umiejętność dobrej komunikacji i kontaktów interpersonalnych.

Wymagane dokumenty:

• życiorys wraz z listem motywacyjnym;
  • podanie o powołanie na stanowisko dyrektora biblioteki;
  • kwestionariusz osobowy;
  • informacje o dorobku naukowym, zawodowym i organizacyjnym;
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje i doświadczenie zawodowe (w szczególności odpis zaświadczenia o uzyskaniu kwalifikacji dyplomowanego bibliotekarza, dyplomowanego pracownika dokumentacji i informacji naukowej lub odpis dyplomu posiadanego stopnia naukowego);
  • oświadczenie o niekaralności;
  • oświadczenie, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie podstawowym miejscem pracy w wymiarze pełnego etatu;
  • opracowanie zawierające koncepcję funkcjonowania Biblioteki Uniwersyteckiej.
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2015, poz. 2135 z późn. zm.).

Oferty o przystąpieniu do konkursu wraz z załączonymi dokumentami należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs na dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej” w Dziale Kadr Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (budynek Rektoratu), ul. Żeromskiego 5 pokój 25 lub 26 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 sierpnia 2016 roku.

Oferty dostarczone po terminie nie będą rozpatrywane.

Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z powołaniem na dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej. Ostateczną decyzję podejmie Rektor po zasięgnięciu opinii Rady Bibliotecznej i Senatu.

R E K T O R

prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak