Artystyczny finał roku

Dla studentów i pracowników Instytutu Sztuk Pięknych to ważny dzień. Od 15 czerwca możemy obejrzeć wystawę podsumowującą rok pracy.

Wystawę można obejrzeć do 24 czerwca (w godzinach 10-18) w budynku Instytutu Sztuk Pięknych przy ulicy Podklasztornej.

Co możemy zobaczyć? Między innymi animację komputerową, modelowanie 3D, rzeźby, rysunki, intermedia, reklamę, grafikę prezentacyjną, fotografię, wideo i film, projektowanie ilustracji, projektowanie graficzne, projektowanie mody, prototypowanie, malarstwo, malarstwo ścienne, multimedia, projektowanie wieloaspektowe. Wśród studenckich prac są „Jaśki Kochanowskie”, rzeźby inspirowane postacią patrona uczelni.

- Tak szeroki zakres prac, ich forma i tematyka pokazują jakie możliwości drzemią w studentach i pracownikach tego instytutu. Dzięki temu tworzymy nowe perspektywy, zarówno dla studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, jak i wzornictwa – mówi prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

O tym, że absolwenci Instytutu Sztuk Pięknych UJK odnoszą sukcesy, świadczy przykład Jakuba Matysa. Pracuje w instytucie jako wykładowca, jest studentem studiów doktoranckich, uczy modelowania 3D, multimediów. Zajmuje się grafiką, animacją komputerową.  -  Są to umiejętności, które mogłem poznać na uczelni i używam je w codziennej pracy. Obecnie zajmuje się robieniem gier komputerowych, przygotowuje grafiki do gier współpracując z programistami. Nasza gra dostała się na internetowy portal Steam (gra Ego Protocol opracowana przez studio Static Dreams – red.). Zyskała już uznanie na targach, znalazł się poważny wydawca, co uznajemy za spory sukces – mówi Jakub Matys. Jego zdaniem, artyści mają wielki wpływ na dzisiejszy rynek produktów. A gry komputerowe są tego najlepszym przykładem. - Strona wizualna gry czy animacji, nawet jeśli jest wsparta stroną informatyczną, to najważniejszy element. Jak się mówi – „oczy kupują produkt” i atrakcyjna grafika jest podstawą. Dlatego ważny jest dla mnie rozwój artystyczny, co sprawiło, że podjąłem naukę na studiach doktoranckich, które dają szansę dalszego, artystycznego rozwoju – mówi Jakub Matys. 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka