Wieczór wspomnień o ś.p. Andrzeju Koziei

Miesiąc temu pożegnaliśmy Andrzeja Kozieję. W Klubie Studenckim WSPAK miał miejsce wieczór wspomnień.

Znajomi, przyjaciele i studenci ś.p. Andrzej Koziei wspominali go w wierszach, filmie i opowiadając historie związane z Andrzejem Kozieją. Uczestnicy spotkania wysłuchali wywiadu, jakiego Andrzej Kozieja udzielił w radiu eM Kielce. Prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor uczelni tak wspomniał zmarłego w maju wykładowcę. – Andrzej nie przejmował się porą dnia. Potrafił zadzwonić o bardzo późnej godzinie i czasem to nie były ważne sprawy.  Zawsze jednak z uśmiechem odbierałem jego telefony, tak jak się dzieje, gdy dzwoni ktoś bliski – mówił rektor Jacek Semaniak, który wspomniał też o nietypowych prezentach, które otrzymał od Andrzeja Koziei. Jednym  z takich prezentów była żyrafa pokaźnej wielkości. Innym rekwizytem z którym wspominała  Andrzeja Kozieję studentka Karolina Gregorczyk był duży pluszowy miś – Onufry. To nawiązanie do postaci Zagłoby z którym kojarzony był Andrzej Kozieja.

Pojawiają się różne pomysły dla upamiętnienia postaci ś.p. Andrzeja Koziei. Jednym z nich jest postawienie w centrum Kielc „ławeczki” na której będzie można usiąść obok „Koziejki”.