Dobry wybór - psychologia

W piątek, 3 czerwca odbył się Dzień Otwarty Psychologii. To nowość w ofercie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wniosek o utworzenie kierunku pozytywnie zaopiniowała już Polska Komisja Akredytacyjna.

Rekrutacją są zainteresowani nie tylko tegoroczni maturzyści, ale też osoby, które już są studentami innych kierunków.
Podczas Dnia Otwartego uczestnicy mieli okazję obejrzeć Wydział Pedagogiczny i Artystyczny przy ulicy Krakowskiej, gdzie będą odbywały się zajęcia. Goście wzięli udział w warsztatach, rozwiązywali psychotesty i wysłuchali wykładów. O tym, dlaczego warto studiować psychologię mówiła dr Dorota Krzemionka, redaktor naukowy magazynu psychologicznego "Charaktery".

Z ofertą kształcenia gości zapoznała prof.  Irena Pufal-Struzik, kierownik Zakładu Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na pięcioletnie studia stacjonarne uczelnia chce przyjąć 90 osób. Do wyboru są trzy specjalności: psychologia działaności społecznej i zawodowej człowieka, psychologia kliniczna, psychologia wspierania rozwoju w cyklu życia człowieka. Rekrutacja ruszy po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale jak podkreślała prof. Irena Pufal-Struzik, wydaje się to być już tylko formalnością. W czwartek pozytywną opinię na temat otwarcia kierunku wyraziła Polska Komisja Akredytacyjna.

Więcej informacji o kierunku psychologia

Ostatnia aktualizacja: Tomasz Nowak, 2016-06-09 14:38