Goście z Omska na UJK

Grupa studentów i pracowników uniwersytetu w Omsku przebywa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Podczas tygodniowego pobytu Rosjanie będą zajmować się zagadnieniami pracy socjalnej, poznają także nasz region.

Poznawanie Polski i regionu świętokrzyskiego nasi goście zaczęli od Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego oraz od Kampusu Uniwersyteckiego. Duże wrażenie zrobiła na nich Biblioteka Uniwersytecka, gdzie spotkali się z dr hab. prof. UJK Barbarą Zbroińską, prorektor do spraw rozwoju i finansów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. – Liczę, że oprócz doświadczeń związanych z roboczym tematem waszej wizyty, będziecie mieli okazję poznać naszą uczelnię, region świętokrzyski i Polskę. I będą to miłe wspomnienia – mówiła prorektor Barbara Zbroińska.

„Przewodnikiem” rosyjskiej grupy po Kielcach i Polsce jest dr hab. Prof. UJK Sławomir Koziej, dziekan wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. - Gościmy grupę studentów kierunku praca socjalna z Omskiego Państwowego Uniwersytetu imienia Fiodora Dostojewskiego. Tworzymy projekty pracy z osobami o różnych stopniach niepełnosprawności. W czasie tej wizyty goście z Rosji uczestniczą w zajęciach warsztatowych z naszymi studentami  oraz poznają placówki, gdzie realizowane są zadania  z zakresu pracy socjalnej – mówi prof. Sławomir Koziej.

Oprócz zajęć warsztatowych, goście będą mieli okazje poznać najważniejsze miejsca w naszym regionie podczas wycieczki w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzą także Kraków i niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau na terenie Oświęcimia.