Praktyczne aspekty rachunkowości

Za nami II międzynarodowa Konferencja Finansów i Rachunkowości. W podkieleckiej Ameliówce rozmawiano o „Praktycznych aspektach rachunkowości i finansów w działalności gospodarczej”.

Taki był tytuł dwudniowej konferencji, która odbyła się w hotelu „Ameliówka” w Mąchocicach Kapitulnych. Konferencja miała międzynarodowy charakter, oprócz prelegentów  z polskich uczelni i instytucji, byli także goście z Ukrainy.

Podczas konferencji przeważały tematy związane z praktycznymi aspektami rachunkowości i finansów w działalności publicznej i to w bardzo szerokim zakresie. Od spółdzielni mleczarskich (mówiła o tym dr Marzena Ganc ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), przez instytucje publiczne, prywatne firmy, aż do uczelni wyższych.

Organizatorem konferencji był Wydział Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach.