Mazurek Dąbrowskiego na Stadionie Narodowym

Okazuje się, że nie tylko studenci naszej uczelni zdobywają sportowe trofea. Niedawno na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w crossmintonie doskonale spisała się dr Magdalena Lelonek, pracownik Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. Miejsce na podium zapewniło jej awans na 6. miejsce w światowym rankingu.

Okazuje się, że nie tylko studenci naszej uczelni zdobywają sportowe trofea. Niedawno na  Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w crossmintonie doskonale spisała się dr Magdalena Lelonek, pracownik Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. Miejsce na podium zapewniło jej awans na 6. miejsce w światowym rankingu.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski - ICO Speedminton Polish Open 2016 odbyły się w sobotę, 9 kwietnia na płycie głównej PGE Stadionu Narodowego w Warszawie. Wzięło w nich udział 150 zawodników z kilkunastu krajów.

Crossminton to bardzo dynamicznie rozwijająca się na świecie dyscyplina sportowa, która łączy cechy badmintona, tenisa oraz squasha. Mecze rozgrywa się na połowie kortu tenisowego, ale bez siatki, z użyciem rakiet podobnej wielkości, co w grze squash oraz bardzo szybkiej lotki, która może osiągać prędkość do 300 km na godzinę. Od kilku lat crossminton trenuje, ale również propaguje w Kielcach dr Magdalena Lelonek, pracownik Instytutu Edukacji Szkolnej WPiA UJK. Jej zapał, świetne przygotowanie techniczne i kondycyjne oraz inteligentna gra okazały się atutami na mistrzostwo. Droga na podium wiodła przez 8 ciężkich meczów z zawodniczkami ze światowej czołówki. Dzięki zdobytemu tytułowi Międzynarodowa Mistrzyni Polski awansowała na 6. miejsce w światowym rankingu crossmintona.

Na trzecim miejscu podium w tej kategorii uplasował się także polski debel Magdalena Lelonek/Zofia Wincenciak ex aequo z parą z Chorwacji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

autor: Agnieszka Przychodni