Za chwilę staż...

45 studentów Uniwersytetu zostało zakwalifikowanych do II etapu projektu „Czas na staż” realizowanego przez Akademickie Biuro Karier UJK oraz Kielecki Park Technologiczny, Rovese, Cafe Finance i Ecrosio. Teraz przed uczestnikami cykl szkoleń oraz szansa na trzymiesięczny, płatny staż. Finał projektu i wyłonienie 10 stażystów już 31 maja.

45 studentów Uniwersytetu zostało zakwalifikowanych do II etapu projektu „Czas na staż” realizowanego przez Akademickie Biuro Karier UJK  oraz Kielecki Park Technologiczny, Rovese, Cafe Finance i Ecrosio. Teraz przed uczestnikami cykl szkoleń oraz szansa na trzymiesięczny, płatny staż. Finał projektu i wyłonienie 10 stażystów już 31 maja.

W rekrutacji do projektu „Czas na staż” wzięło udział 80 studentów Uniwersytetu. Na podstawie dokumentów aplikacyjnych komisja rekrutacyjna składająca się  z pracowników ABK i przedstawicieli poszczególnych firm wyłoniła 45 osób, które wyróżniała aktywność w organizacjach studenckich, umiejętności językowe, stypendia naukowe, udział w dodatkowych szkoleniach, praktykach, stażach.

Od 25 kwietnia uczestnicy projektu wezmą udział w indywidualnych spotkaniach z doradcami zawodowymi Akademickiego Biura Karier, podczas których zgłębią tajniki procesów rekrutacyjnych i pod czujnym okiem kamery odbędą symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

Kolejny krok to udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z firm biorących udział w projekcie. Kielecki Park Technologiczny zaproponował studentom dwudniowe szkolenie z „Zarządzania projektami”. Cafe Finance zaprasza na warsztaty „Odpowiedź współczesnej księgowości na wymogi klientów” oraz „Podstawy kreowania marki”. Rovese zorganizuje szkolenie z zakresu wykorzystania zaawansowanych funkcji arkusza kalkulacyjnego Excel. Natomiast studenci, którzy zdecydowali się aplikować do firmy Ecrosio będą poruszać się w świecie nowych technologii podczas szkolenia "iBeacon - technologia przyszłości”

Uczestnicy projektu, którzy najlepiej zaprezentują się podczas warsztatów i rozmów rekrutacyjnych zostaną zaproszeni na płatne wakacyjne staże.

Jedną z laureatek ubiegłorocznej edycji projektu jest Magdalena Cholewa, która podczas stażu dołączyła do zespołu KPT i dziś pracuje w Dziale Promocji i PR. W jej ocenie projekt „to niezwykła szansa dla studentów. - Etap szkoleń i doradztwa realizowany w ramach projektu „Czas na staż” wspominam bardzo pozytywnie. Każde ze szkoleń było interesujące i kreatywne, natomiast wiedzę jaką podczas nich zdobyłam na pewno wykorzystam w mojej dalszej ścieżce rozwoju. Doradztwo indywidualne zorganizowane przez Akademickie Biuro Karier było świetnym pomysłem. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak na prawdziwej rozmowie rekrutacyjnej i później uzyskać cenny feedback. Okres stażu daje natomiast cenne doświadczenia i umiejętności, pozwalające podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Jestem przykładem na to, jak wiele można wynieść z tego projektu. Co więcej, zostałam doceniona przez pracodawców i dostałam propozycję pracy w Kieleckim Parku Technologicznym, którą zresztą przyjęłam - komentuje.

Dzięki projektowi z sukcesem na rynek pracy weszła także Anna Szczygieł, która otrzymała propozycję stażu w ROVESE S.A. i obecnie realizuje się w warszawskim oddziale tej firmy. Jej zdaniem „takie projekty umożliwiają studentom pierwszy kontakt z potencjalnymi pracodawcami, praktycznie przygotowują do pracy i zwiększają atrakcyjność studentów kieleckich uczelni w oczach pracodawców”.

Mamy nadzieje, że sukcesy i opinie laureatek zeszłorocznego pilotażowego jeszcze wówczas projektu przekonają kolejne osoby do startu w nowych edycjach.

ABK