Najwyższe akademickie wyróżnienie

Prorektor UJK, profesor Janusz Król został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu. To ukoronowanie udanej, wieloletniej współpracy z ukraińską uczelnią.

Tytuł doktora honoris causa profesor Janusz Król odebrał we wtorek, 12 kwietnia. Niedawno natomiast wystąpił z chórem ukraińskiej uczelni przed kielecką publicznością w Filharmonii Świętokrzyskiej. Okazją był jubileusz 40-lecia pracy artystycznej profesora. Obecność muzyków z Drohobycza na tym wydarzeniu wystawiła świadectwo owocnej współpracy międzyuczelnianej, którą siedemnaście lat temu zainicjował właśnie profesor Janusz Król. Dzięki niemu możliwe stało się organizowanie wymiany studenckiej czy wspólnych projektów artystycznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego .

Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się w galerii.