"Debaty Świętokrzyskie"

Konferencja w ramach cyklu "Debaty Świętokrzyskie" odbędzie się 9 i 10 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK i w Klasztorze oo. Misjonarzy Oblatów M. N. na Świętym Krzyżu 9 i 10 maja.

W imieniu Interdyscyplinarnego Zespołu do Badań Dziedzictwa Kulturowego Świętego Krzyża działającego na Wydziale Humanistycznym UJK zapraszamy na kolejną  drugą edycję konferencji z cyklu "Debaty Świętokrzyskie". Konferencja odbędzie się w pierwszym dniu obrad w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK w Kielcach oraz w drugim dniu obrad in situ w Klasztorze oo. Misjonarzy Oblatów M.N. na Świętym Krzyżu. Zakres tematyczny konferencji nie ulega zmianie; stanowi kontynuację założeń badawczych Interdyscyplinarnego Zespołu. Interdyscyplinarny Zespół został powołany jako grupa badawcza, skupiająca interdyscyplinarne grono humanistów z UJK oraz innych instytucji badawczych w Polsce zainteresowanych studiami nad dziedzictwem kulturowym Św. Krzyża ujmowanym jako szeroka płaszczyzna badawcza obejmująca całą przestrzeń kulturową ze szczególnym uwzględnieniem dziejów klasztoru świętokrzyskiego i jego wpływu na okolice, region i kraj.

prof. dr hab. Krzysztof Bracha

dr hab. prof. UJK Marzena Marczewska