IV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Dzieci: Człowiek i świat – przestrzenie odkrywania

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Dziecięcy UDJK wraz z partnerami naukowymi zapraszają do czynnego udziału uczniów szkół podstawowych w IV Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Dzieci: "Człowiek i świat – przestrzenie odkrywania".

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Dziecięcy UDJK wraz z partnerami naukowymi zapraszają do czynnego udziału uczniów szkół podstawowych w IV Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Dzieci: "Człowiek i świat – przestrzenie odkrywania" pod patronatem JM Rektora UJK prof. zw. dr hab. Jacka Semaniaka, które odbędzie się 10.06.2016 r. w budynku CEART-u WPiA, ul. Krakowska 11 w godzinach 9.00-14.00.

Sympozjum o charakterze ogólnopolskim jest przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i słuchaczy uniwersytetów dziecięcych z całej Polski, którzy zgłoszą swój akces i opiszą propozycję ciekawej prezentacji multimedialnej, eksperymentu, pokazu z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych, humanistyczno-społecznych, artystycznych czy nowoczesnych technologii, które realizowałaby przewodnie hasło konferencji: Człowiek i świat – przestrzenie odkrywania.

Planowana jest sesja z wystąpieniem inauguracyjnym oraz prezentacjami uczestników dla licznego grona słuchaczy. Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy naukowe, gry i interakcje warsztatowe w ramach cyklu: Jarmark naukowy.

Na zgłoszenia-abstrakty (ok. dziesięciominutowych) wystąpień uczestników czekamy do 30.04.2016 r. (adres e-mail: ujkdzieciom@gmail.com) na specjalnym formularzu (dostępnym m. in. na stronie www.ujk.edu.pl). Prelegenci, których propozycje zostaną zakwalifikowane przez Radę Naukową, będą o tym powiadomieni najpóźniej do 15.05. 2016 r. i zaproszeni na Sympozjum wraz z klasą czy wskazaną grupą osób towarzyszących oraz opiekunami. Najlepsze pokazy i prezentacje zostaną nagrodzone medalami konferencyjnymi, a wszystkie dyplomami i pamiątkami dla uczestników i opiekunów naukowych oraz instytucji.

Kontakt:

e-mail: ujkdzieciom@gmail.com

mgr Paulina Barańska, tel. 669873397 (sekretarz), dr Anna Wileczek, dr Agnieszka Zaremba, UJK w Kielcach, UDJK w Kielcach

Szczegółowy program - plakat do pobrania

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2016-06-09 08:45