Tysiąc uchwyconych chwil

We wtorek w budynku CEART-u odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe EMPI. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęć o dowolnej tematyce za pomocą telefonu komórkowego, smartfona lub tabletu.

Założeniem konkursu „Chwytaj chwilę z mobilną fotografią” było udowodnienie, że przenośne urządzenia, z których korzystamy na co dzień do komunikowania się, kryją wiele innych możliwości. Zainteresowanie ze strony studentów i słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Napłynęło tysiąc prac, a 80 znalazło się na wystawie pokonkursowej, którą można oglądać w budynku CEART-u. Jury uhonorowało autorów najlepszych zdjęć w dwóch kategoriach. Wśród studentów pierwsze miejsce zajęła Ilona Brożyna, drugie Iwona Bęben, a trzecie Dorota Bębenek. Przyznano też równorzędne nagrody słuchaczom Uniwersytetu Dziecięcego: Urszuli Idzik, Mariannie Kaczor, Zofii Miklewskiej-Błachnio, Dawidowi Tosnowcowi i Maciejowi Wileczkowi.

Patronat nad konkursem objął Dziekan Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego, dr hab. Sławomir Koziej, prof. UJK.