Uniwersytet w plebiscycie „Człowiek Roku”

Rozstrzygnięto trzecią edycję plebiscytu „Człowiek Roku” organizowanego przez dziennik „Echo Dnia”. Wśród laureatów znaleźli się profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Artur Maik, student zarządzania.

Nagrody i wyróżnienia w plebiscycie „Człowiek Roku” otrzymują osoby nominowane przez czytelników „Echa Dnia”, które otrzymały najwięcej głosów w głosowaniu esemesowym i internetowym. O ostatecznej kolejności decyduje kapituła konkursowa.

Wyniki tegorocznej edycji plebiscytu poznaliśmy podczas piątkowej gali w Hotelu Kongresowym. W kategorii „Człowiek Roku” w Kielcach wyróżnienie otrzymał profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Kapituła konkursu nagrodziła działania władz uczelni, które doprowadziły do powstania nowych kierunków studiów, cieszących się duża popularnością podczas ostatniej rekrutacji.

W kategorii „Debiut/Odkrycie Roku” nagrodę otrzymał Artur Maik, student zarządzania na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. W ubiegłym roku, jako jedyny przedstawiciel świętokrzyskich uczelni, otrzymał prestiżowy „Diamentowy Grant” przyznawany przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. – Pochodzę z województwa łódzkiego, ale wybrałem studia w Kielcach. Nie żałuję tego, a swoją przyszłość wiąże z Kielcami – powiedział Artur Maik, za co został nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność.

Trzeba odnotować też bardzo dobry wynik profesora Wojciech Saletry, dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania, który był nominowany w kategorii „Edukacja” i zdobył ponad pięć tysięcy głosów.

Najważniejszą nagrodę plebiscytu – tytuł „Człowieka Roku 2015 ” zdobył Piotr Lichota, twórca imperium turystycznego w Bałtowie.