Na fali sukcesu

To nagroda za wysiłek i zachęta do dalszego działania. Stypendyści Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odebrali dyplomy stypendialne.

Uroczystość odbyła się w Centrum Edukacji Artystycznej UJK. Uhonorowano dziewięcioro studentów i jedną doktorantkę Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy znaleźli się na liście stypendystów za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016. – Życie można porównać do surfingu. Myślę, że w ostatnich latach nasza uczelnia znajduje się na fali wznoszącej. Dzieje się tak dzięki wam, którzy jesteście na fali sukcesu i płyńcie na niej jak najdłużej – mówił profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Jedną ze stypendystek jest Martyna Dębska, studentka fizjoterapii. To dla niej drugie stypendium ministerialne. Martyna Dębska zaangażowana jest w pracę koła naukowego Medyk, przewodniczy tej organizacji. Inicjuje i koordynuje  projekty z zakresu nauk medycznych i zarządzania. – Stypendium jest dla mnie ważną rzeczą. Dzięki niemu wiem, że moje działania mają sens. To też dla mnie zachęta do dalszych działań. Nie traktuję stypendium jako nagrody, ale jako motywację  – mówi Martyna Dębska.

W trakcie uroczystości dokonano także wpisu do Złotej Księgi Absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Po części oficjalnej odbył się koncert noworoczny. Złożył się na niego kolędy wykonane przez chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK pod dyrekcją dr Ewy Robak i światowe standardy muzyki rozrywkowej w wykonaniu studentów Instytutu Edukacji Muzycznej. Jedną z nich była Małgorzata Nakonieczna, która kilka minut wcześniej odebrała stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego.