Deutsch alternativ

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów szczególnie zainteresowanych językiem niemieckim na nieodpłatne cykliczne spotkania warsztatowe pod hasłem „Deutsch alternativ”, które odbywać się będą od końca listopada 2015 do czerwca 2016 w auli Biblioteki Głównej UJK przy ul. Świętokrzyskiej 21E. Warsztaty kierowane są do uczniów na różnym poziomie językowym (zarówno średniozaawansowani jak i zaawansowani).

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów szczególnie zainteresowanych językiem niemieckim na nieodpłatne cykliczne spotkania warsztatowe pod hasłem „Deutsch alternativ”, które odbywać się będą w podanych ponizej terminach w godzinach 10.00. – 11.30 w auli Biblioteki Głównej UJK na parterze (budynek vis-à-vis Centrum Języków Obcych) ul. Świętokrzyska 21E. Warsztaty kierowane są do uczniów na różnym poziomie językowym (zarówno średniozaawansowani jak i zaawansowani).

Niniejsza oferta ma na celu:

• popularyzację języka niemieckiego wśród młodzieży,
  • zmotywowanie ucznia do zainteresowania się krajami niemieckiego obszaru językowego (Niemcy, Austria, Szwajcaria),
  • zachęcenia ucznia do pogłębiania znajomości języka niemieckiego i rozwijania swoich pasji językowych na UJK.

Zapraszamy serdecznie na następujące spotkania:

1. 26.11.2015 – Warsztaty językoznawcze – O ...nimach w języku niemieckim. Leksemy i ich znaczenia (Synonimy, homonimy, antonimy itp.)

Prowadzący: dr Magdalena Feret

1. 15.12.2015 – Warsztaty metodyczne – Spielen – Denken – Handeln (Gry i zabawy w języku niemieckim) Liczba miejsc ograniczona – 30 osób!!!

Prowadzący: dr Beata Głowińska

1. 12.01.2016 – Warsztaty kulturoznawcze – Deutsche Weihnachtslieder (Kolędowanie po niemiecku)

Prowadzący: dr Ewa Piasta i dr Małgorzata Mochoń

1. 25.02.2016 – Warsztaty metodyczno-kulturoznawcze  –  Wie leben die Deutschen und wie sind sie wirklich?  Kompetenzbereich HV (Niemcy – jak żyją, jacy są naprawdę?)

Prowadzący: mgr Bożena Wierus

1. 17.03.2016 – Dzień AustriackiWarsztaty kulturoznawczo-teatralne

Prowadzący: wykładowcy i studenci IFO oraz zaproszeni goście

1. 26.04.2016 – Warsztaty metodyczneWie lernen  junge Leute Fremdsprachen? (Jak młody człowiek uczy się języków obcych?)

Prowadzący: dr Urszula Niekra

1. 24.05.2016 – Warsztaty literackie – Literatur mal anders (O literaturze inaczej)

Prowadzący: mgr Beata Domagała

1. 16.06.2016 – Warsztaty językoznawczeSprachspiele  (Zabawa niemiecką leksyką)

Prowadzący: mgr Ewa Dziewięcka

Uprzejmie proszę o zgłaszanie chętnych uczniów (i nauczycieli) najpóźniej dwa dni przed planowanymi warsztatami do dr Donaty Wójcik (mailowo lub telefonicznie). Istnieje również możliwość (po uprzednim ustaleniu szczegółów) przeprowadzenia w Państwa szkole wybranych warsztatów z powyższej listy.

Pragniemy także zwrócić uwagę na rozszerzenie oferty edukacyjnej UJK w zakresie Filologii Germańskiej. Od roku akademickiego 2014/2015 oferujemy naszym studentom następujące specjalizacje do wyboru:

• Filologia germańska tłumaczeniowa,
  • Filologia germańska z międzynarodową komunikacją turystyczną ,
  • Filologia germańska z językiem biznesu (Nowość!)

Studenci mają także możliwość nieodpłatnego uzyskania kwalifikacji nauczycielskich.

Więcej informacji na stronie internetowej www.ujk.edu.pl/ifo

Koordynator warsztatów dr Donata Wójcik

donata@poczta.onet.pl