Złote mistrzostwa

Mamy kolejny powód do dumy: łucznicy startujący w barwach UJK doskonale spisali się podczas Halowych Mistrzostw Polskich Studentów i Absolwentów, które w minioną niedzielę odbyły się w Radzyminie.

Indywidualnie złoto wywalczył Maciej Fałdziński, który dzień wcześniej wygrał też zawody w Prudniku. W Radzyminie na najwyższym stopniu podium stanął również w klasyfikacji drużynowej w kategorii „Open” dzieląc sukces z Sebastianem Pędzikiem i Danielem Szkutą. Nasza drużyna pokonała w półfinale zespół Politechniki Świętokrzyskiej, a w finale zmierzyła się z drugą ekipą Politechniki Warszawskiej zwyciężając 5:3. W klasyfikacji uczelnianej drużyna UJK zajęła 3. miejsce. Zawody odbyły się przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przy okazji zachęcamy do oddania głosu na Maćka Fałdzińskiego w plebiscycie "Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2015”. Maciek studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną, na co dzień trenuje w Stelli Kielce.