Tomasz Błaszkiewicz Wykładowcą Roku 2015

Tomasz Błaszkiewicz Wykładowcą Roku 2015 Tomasz Błaszkiewicz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu został Wykładowcą Roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. W Klubie Studenckim Wspak odbyła się IV Gala Wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego.

Już po raz czwarty wręczono nagrody i wyróżnienia wykładowcom naszej uczelni. Otrzymują je osoby, które odnoszą nie tylko sukcesy naukowe i dydaktyczne, ale przede wszystkim zyskały sympatię  studentów. To właśnie studenci przyznają nagrody swoim nauczycielom.

Najważniejsza statuetkę, Wykładowcy Roku otrzymał Tomasz Błaszkiewicz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Laureat był zaskoczony. – To dla mnie ważne wyróżnienie. Cieszy, bo przyznali je studenci, a oni oceniają nas surowo, może nawet bardziej surowo niż my ich. Grono nominowanych było bardzo mocne. Chciałem na uroczystości zrobić trochę zdjęć, a tu nagle takie wyróżnienie – mówi laureat. Tomasz Błaszkiewicz jest nie tylko nauczycielem akademickim, ale także trenerem drużyny piłki ręcznej AZS UJK, występującej od tego roku w drugiej lidze. Po pięciu kolejkach nasza drużyna zajmuje piąte miejsce, wśród 12 drużyn.

Wśród nominowanych do nagrody Wykładowcy Roku znaleźli się: profesor Wojciech Saletra, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania, dr Zofia Okraj z Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego, dr Marek Grabski z Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, dr Michał Stachura z Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego i prof. Grzegorz Miernik z Wydziału Humanistycznego. Podczas gali wręczono dwie nagrody w kategorii „Władze Uniwersytetu”. Tegoroczną otrzymał prof. Sławomir Koziej, dziekan Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. Zaległą, ubiegłoroczną  nagrodę, odebrał prof. Janusz Detka, dziekan Wydziału Humanistycznego.

Przyznano także nagrody w plebiscycie "Przyjaciel Studenta". W kategorii „Pomocna dłoń” otrzymała ją Katarzyna Krzak z Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania – „kobieta o gołębim sercu, twardo stąpająca po ziemi i zawsze gotowa do pomocy”. Takimi słowami  opisał laureatkę Samorząd Studencki UJK. Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego przyznała też nagrodę swojego „przyjaciela”- Danielowi Oszurkowi.W kategorii „Sport” nagrodę otrzymał Łukasz Michalski.

Po części oficjalnej miał miejsce koncert warszawskiego zespołu Komety.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2015-11-21 08:41