Warsztaty maturalne w Instytucie Filologii Polskiej UJK

19 listopada w Instytucie Filologii Polskiej tradycyjnie już rusza kolejna edycja warsztatów maturalnych, zainicjowanych cztery lata temu przez Dyrektora IFP prof. Piotra Zbróga. Od początku istnienia warsztaty cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży licealnej – odwiedziło nas już ponad 3 tys. maturzystów wraz z nauczycielami z Kielc i województwa świętokrzyskiego, którzy doceniają wysoki poziom merytoryczny oraz otwartość kadry naukowej IFP.

W roku akademickim 2015/2016 pracownicy IFP przygotowali urozmaiconą ofertę wykładów dotyczących zarówno ustnej, jak i pisemnej części egzaminu maturalnego, dostosowaną do najnowszych zmian wprowadzonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Poruszone zostaną zagadnienia literaturoznawcze, kulturoznawcze oraz językoznawcze, takie jak: analiza malarstwa, plakatu, ekfrazy poetyckiej, interpretacja porównawcza poezji oraz prozy, a także analiza środków językowych we fragmentach tekstu popularnonaukowego.

W organizacji bezpłatnych warsztatów kierujemy się ideą uczelni otwartej na konkretne, bieżące potrzeby lokalnego środowiska. Pragniemy, by Instytut Filologii Polskiej UJK współtworzył klimat intelektualny dla wszechstronnego rozwoju nie tylko naszych naukowców i studentów, ale również regionu. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy na naszą stronę internetową – termin listopadowy jest już zajęty, przyjmujemy zapisy na grudzień.

Więcej info: http://www.ujk.edu.pl/ifp/index.php/warsztaty-dla-maturzystow