Absolwenci, czekamy!

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego już działa. – Czekamy na kolejne osoby – mówi prezes Krzysztof Wołowiec. Są już pierwsze plany, w tym bal karnawałowy absolwentów UJK.

Pomysł założenia Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pojawił się w maju 2015 roku, miesiąc później miało miejsce zebranie założycielskie. Inicjatorami jego powstania byli absolwenci chemii z czasów Akademii Świętokrzyskiej, na czele z Krzysztofem Wołowcem, dyrektorem Przedsiębiorstwa Geologicznego w Kielcach. Wybrano władze, powstał statut stowarzyszenia, zaczęła się procedura rejestracji. – Mamy już pozytywną informację z sądu. Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego już oficjalnie działa – mówi prezes Krzysztof Wołowiec.

Obecnie w skład stowarzyszenia wchodzą jego założyciele. W dwudziestoosobowej grupie są absolwenci uczelni z różnych lat, czasów Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Akademii Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. – Jesteśmy Stowarzyszeniem Absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, bo taką nazwę ma obecnie uczelnia, ale zapraszamy absolwentów uczelni od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, do dziś – mówi Krzysztof Wołowiec. Są już pierwsze plany stowarzyszenia, w tym Bal Absolwentów UJK, planowany na styczeń 2016 roku. Bal ma być połączony ze zwiedzaniem Kampusu Uniwersyteckiego przy ulicy Świętokrzyskiej i okolicznościowym wykładem.

Adresatów tego zaproszenia jest bardzo dużo, bo mury uczelni opuściło 134 tysiące osób. Żadna inna świętokrzyska szkoła, czy uczelnia nie ma tylu absolwentów.

Zainteresowani przystąpieniem do stowarzyszenia powinni kontaktować się z Marcinem Kmieciakiem, pod numerem telefonu 41 349 73 65. Deklaracja przystąpienia do stowarzyszenia oraz inne informacje na jego temat znajdują się w na internetowej stronie uczelni www.ujk.edu.pl w zakładce Absolwenci. Stowarzyszenia ma także swój profil na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Absolwent%C3%B3w-UJK-1613169635625318/.

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2015-11-09 11:51