Nasi studenci w radiowej „Trójce”

Niedzielny wieczór warto sobie zarezerwować dla radiowej Trójki. W Studiu Agnieszki Osieckiej zagra Studium Instrumentów Etnicznych, zespół związany z Instytutem Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

W niedzielę, 4 października o godzinie 20.05 w radiowej „Trójce” odbędzie się kolejny koncert „na żywo”. Na scenie pojawi się Studium Instrumentów Etnicznych. – Nasz zespół jest silnie związany z Instytutem Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Spośród dziesięciu członków zespołu, czterech to studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wywodzimy się w tego instytutu i liczymy na wasze wsparcie podczas niedzielnego koncertu – mówi Hubert Drążek, basista zespołu.

Oprócz niego, w zespole grają studenci bądź absolwenci naszej uczelni: Mikołaj Janowski, wokalistka Magdalena Cabaj i Piotr Sitkowski. – Naszą muzykę określa się mianem psychofolk. Kierujemy się w niej intuicją, natchnieniem i żywotnością, mającą swoje korzenie w świętokrzyskiej tradycji – mówi Hubert Drążek.

Koncert Studium Instrumentów Muzycznych w radiowej Trojce rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 20.05. Zapraszamy do słuchania.