Dzień Otwarty UJK

„Otwórz się na więcej!” - pod takim hasłem w piątek 16 października otwieramy szeroko drzwi dla młodzieży wszystkich szkół i indywidulanych Kielczan, którzy chcą zajrzeć w interesujące miejsca największej uczelni regionu świętokrzyskiego, a także poznać smak uniwersyteckiej przygody z nauką twórczą i ciekawą.

Jak zasmakować uniwersyteckiej rzeczywistości? Proponujemy podejrzeć ją od kuchni! Już 16 października zapraszamy na pokazy popularno-naukowe, od historycznych prezentacji strojów i zwyczajów, poprzez praktyczną naukę ratownictwa medycznego, na druku 3D skończywszy. Jak co roku będzie można zwiedzić m.in. pracownie fizyczne i chemiczne, planetarium i obserwatorium astronomiczne albo zasiąść za kierownicą mobilnego laboratorium ochrony środowiska. Fani sportu będą mogli zobaczyć widowiskowy pokaz rolkarzy oraz wziąć udział w międzyszkolnym turnieju piłki siatkowej. Z kolei dla wszystkich ciekawych kuluarów życia studenckiego swoją ofertę kulturalno-imprezową przygotował Samorząd Studencki wraz z Ośrodkiem Nauki i Kultury Studenckiej. Akademickie Biuro Karier będzie podpowiadać jak wykorzystać swoje naukowe preferencje i osobiste talenty podczas studiowania, a Biuro Współpracy z Zagranicą będzie zachęcać do podjęcia wyzwania nauki w ramach programu Erasmus. Na wyciągnięcie ręki będą także wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli skorzystać z konkretnych zajęć przygotowanych przez różne Instytuty. Zaproponowaliśmy blisko 20 modułów z ponad 40 tematami od nauk humanistycznych, poprzez matematyczno-przyrodnicze na medycznych skończywszy. Najlepsi z najlepszych będą mogli także zmierzyć się z konkursem naukowym wygrywając uczelniane upominki. O oprawę muzyczną uroczystości zadbają studenci Instytutu Edukacji Muzycznej UJK pod przewodnictwem doktor Ewy Robak.

Zachęcamy nauczycieli i młodzież różnych szkół naszego regionu do wykorzystania okazji i spojrzenia na to, co kryją mury Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przy ul. Świętokrzyskiej 15. Zapisy grup chcących wziąć udział w Dniu Otwartym trwają do 14 października pod adresem promocja@ujk.edu.pl. Szczegóły na ujk.edu.pl oraz pod numerem 41 349 73 40. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

Materiały do pobrania przez Szkoły:

Program Dnia Otwartego UJK, 16 października 2015 r. (piątek):

• 9:00 - 9:30 Występ Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej UJK, Rejestracja Gości, Aleja Uniwersytecka
  • 9:30 - 9:45 Inauguracja Dnia Otwartego - wystąpienie JM Rektora UJK, występ Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej UJK
  • 9:45 - 10:00 Mobilnie korepetycje z UJK  - konkurs w chmurze informacji
  • 10:00 - 10:30 Jedno miejsce, wiele możliwości - prezentacja najnowszej oferty dydaktycznej
  • 10:30 - 11:00 Twarze uniwersytetu  -  oryginalne pokazy popularno-naukowe
  • 11:00 - 12:45 Uczelnia w praktyce - warsztaty, laboratoria, ćwiczenia