Wywalczyli dwa medale

Biegacze z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zdobyli złoto w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski AZS w Półmaratonie. Zawody odbyły się w minioną niedzielę w Wieliczce. Indywidualnie najlepiej spisał się Tomasz Biskupski, który wrócił do Kielc z brązowym medalem.

Mistrzostwa zostały rozegrane w ramach Półmaratonu Wielickiego. Reprezentanci z KU AZS UJK zakończyli bieg ze znakomitymi czasami, choć, jak podkreślali, to jeden z najtrudniejszych startów, w jakich brali udział. Trasa była wymagająca ze względu na ukształtowanie terenu i deszczową pogodę.

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Tomasz Biskupski (3. miejsce), Piotr Jaśtal (5.), Damian Stachura (10.), Krzysztof Anioł (12.), Tomasz Pachulski (15.), Piotr Pasesz (16.), Robert Dutkiewicz (19.), Sabina Jarząbek (6.), Ewelina Suliga (10.), Aleksandra Kozak (11.).

Najlepszy z naszych reprezentantów, Tomasz Biskupski pokonał dystans w czasie 1:15:14, tym samym pobijając swój rekord życiowy. Zapewniło mu to 3. miejsce w Mistrzostwach Polski AZS i 8. w klasyfikacji generalnej.

Z bardzo dobrym wynikiem bieg zakończył też Piotr Jaśtal, który zamknął stawkę 10 najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej i przekroczył metę jako 5. zawodnik mistrzostw (1:16:40).

Na uwagę zasługuje również sukces Sabiny Jarząbek, która z czasem 1:33:03 uplasowała się na 6. pozycji Mistrzostw Polski AZS i zajęła 12 lokatę w klasyfikacji kobiet. Przypomnijmy, że Sabina, podobnie jak Tomasz Biskupski to zwyciężczyni tegorocznego „Biegu przez Kampus”.