Mamy zgodę na II stopień pracy socjalnej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie w nowym roku akademickim studiów II stopnia na kierunku praca socjalna.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotował 50 miejsc: 25 na studiach dziennych i tyle samo w trybie niestacjonarnym. Kandydaci mogą zdecydować się na specjalność praca socjalna w instytucjach pomocowych lub praca socjalna z rodziną. Studia trwają cztery semestry. Zajęcia będą prowadzone na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym. To dobra informacja dla osób, które podjęły naukę na studiach I stopnia i chciałyby dalej kształcić się w tym kierunku.

Studenci zostaną przygotowani do pracy w organizacjach pomocy społecznej, między innymi w powiatowych centrach pomocy rodzinie, domach pomocy społecznej dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także do pracy z rodzinami.

O przyjęciu kandydata będzie decydowała ocena z dyplomu. W przypadku jednakowych wyników liczy się średnia ocen ze studiów I stopnia. Rejestracji można dokonać drogą elektroniczną przez portal: www.ujk.edu.pl/rekrutacja. Zapisy są możliwe do 21 września, ogłoszenie wyników nastąpi 23 września.