Nabór na kosmetologię rozpoczęty

Rusza nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach – kosmetologia. Rejestracja elektroniczna na studia stacjonarne trwa do 7 lipca, na niestacjonarne do 15.

Rusza nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach  – kosmetologia.  Rejestracja elektroniczna na studia stacjonarne trwa do 7 lipca, na niestacjonarne do 15.

Kandydaci z nową maturą zostaną przyjęci na podstawie rankingu wyników części zewnętrznej pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego i innego dowolnego przedmiotu. Inne są kryteria kwalifikacji absolwentów ze starą maturą. W tym przypadku odbędzie się konkurs świadectw, gdzie brana jest pod uwagę ocena z pisemnej lub ustnej części egzaminu dojrzałości korzystniejsza dla kandydata. W przypadku braku oceny na egzaminie dojrzałości z jednego z wymaganych przedmiotów uwzględnia się ocenę z klasyfikacji końcoworocznej. Studia zostaną uruchomione na poziomie licencjackim. Zarówno na stacjonarne, jak i niestacjonarne przewiduje się 50 miejsc.  Zajęcia będą odbywać się na Wydziale Nauk o Zdrowiu, w Instytucie Zdrowia Publicznego.

Rejestracji można dokonać pod adresem: http://www.ujk.edu.pl/rekrutacja

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2015-06-26 15:43